+38(066) 510-94-09
0 0

Як отримати другу вищу освіту в Канаді. Післядипломні програми

Що таке післядипломна освіта?

У Канаді вища освіта ділиться на переддипломну (undergraduate) і післядипломну (postgraduate). Переддипломна освіта - це звична нам ступінь бакалавра, а ось під післядипломною освітою мають на увазі всі подальші програми на основі ступеня бакалавра.

Таким чином, в післядипломна освіта в Канаді входять:

Postgraduate certificate (післядипломний сертифікат). Сертифікат не є науковим ступенем і не передбачає участі студентів у наукових дослідженнях. Його мета - навчити студентів практичним навичкам певної професії або сфери знань і підготувати їх до працевлаштування за короткий термін. Програми дуже інтенсивні і часто дуже вузькі по спеціалізації. У багатьох коледжах в рамках навчання у вас буде стажування на 4 місяці.

Тривалість сертифікаційних програм - 1 рік

Postgraduate diploma (післядипломний диплом) - це диплом молодшого спеціаліста. Він також не є науковим ступенем і не передбачає участі студентів у наукових дослідженнях. Дипломні програми досить широкі за спеціалізацією і з можливістю брати додаткові курси з різних сфер по вашим інтересам. Термін навчання також передбачає стажування і в більшості випадків - оплачуване.

Тривалість таких програм - 2 роки.

Master's degree (ступінь магістра) - це наукова ступінь, яка показує спеціалізацію студента в певній сфері наукових досліджень. Ступінь магістра передбачає всебічний розвиток і вивчення багатьох галузей знань, а не тільки обраний фах.

Тривалість магістерських програм в Канаді - 1-2 роки

MBA (Магістр ділового адміністрування) - ступінь магістра в сфері ділового адміністрування. Від інших Master's degree MBA відрізняється тим, що в деяких університетах, крім диплома бакалавра і сертифіката, що підтверджує рівень володіння англійською мовою, від студентів вимагають ще і релевантний досвід роботи і додаткові іспити.

Тривалість програм MBA в Канаді - 1,5-2 року

Doctoral degree (докторська ступінь) - вища наукова ступінь в Канаді. Вимоги для вступу на докторські програми в різних університетах відрізняються - в одних для цього потрібно ступінь магістра, в інших же досить диплома бакалавра.

Тривалість програм - 3-6 років.

Що потрібно для вступу

Кожен університет в Канаді може мати свої правила вступу, в тому числі і для іноземних студентів, тому перед вступом важливо вивчати правила конкретного вузу.

Як правило, для вступу на другу вищу освіту в Канаді потрібно:

1. диплом бакалавра (диплом з відзнакою підвищує шанси на вступ)

2. підтверджений сертифікатом рівень англійської (TOEFL / IELTS)

3. фінансове забезпечення, яке доводить, що студент зможе утримувати себе на час навчання

4. для докторантури - диплом магістра з високими досягненнями

Також деякі університети при прийомі розглядають успішність кандидата, рекомендаційні листи від колег і викладачів, і мотиваційні листи.

Дозвіл на навчання в Канаді

Для вступу до університетів Канади іноземному студенту необхідна віза і study permit (дозвіл на навчання). Це не взаємозамінні документи і оформлення одного не виключає оформлення іншого.

Віза дає студенту право на в'їзд в країну, а дозвіл - право на отримання освіти.

Перед отриманням дозволу на навчання необхідно вибрати програму і коледж чи університет. Подавати документи на study permit варто заздалегідь, але зробити це потрібно вже після того, як студент буде зарахований і отримає лист про прийняття і оплатить як мінімум 1 семестр навчання.

Документи, необхідні для отримання study permit:

1. Документ про зарахування до університету
2. Закордонний паспорт
3. Фотографію паспортного зразка
4. Документ про відповідність фінансовим вимогам до студентів
5. Мотиваційний лист

У провінції Квебек вам теж необхідно отримати дозвіл від імміграційної влади.

Скільки коштує друга вища освіта в Канаді

У порівнянні з університетами Великобританії і Америки, післядипломна освіта в Канаді дешевша на 10-15%. В середньому річне навчання обійдеться в 10 000 - 15 000 USD.

Найдоступніші програми за напрямками гуманітарних і природничих наук; найдорожчі - Стоматологія, Архітектура та Бізнес.

Проживання в Канаді обійдеться приблизно в 7 500 USD в рік.

Які можливості дає вища освіта в Канаді

Канадські дипломи мають дуже високу цінність і приймаються не тільки в Канаді, а й в усьому світі (в тому числі в США).

На основі канадської освіти можна отримати дозвіл на роботу в Канаді такої ж тривалості, що і програма навчання. Після одного року роботи є можливість легально іммігрувати в Канаду як цінний фахівець.

Провідні канадські університети:

 • University of Toronto
 • University of British Columbia
 • University of Alberta
 • University of Calgary
 • Dalhousie University
 • Laval University
 • McGill University
 • McMaster University
 • University of Montréal
 • University of Ottawa
 • Queen's University
 • University of Waterloo
 • University of Western Ontario

 

Наша компанія з радістю проконсультує з питань освіти в Канаді та допоможе подати документи і вступити в будь-який навчальний заклад Канади, адже ми є офіційними партнерами понад 100 вищих навчальних закладів Канади.

Рекомендовані статті