+38(066) 510-94-09
0 0

Медична освіта в Канаді: кращі ВНЗ, програми і ціни

У Канаді існує спеціальний Медична рада, який відповідає за випускників і початківців докторів, медсестер. Адже закінчивши університет по одному з медичних напрямків, недостатньо просто знайти роботу - необхідно отримати ліцензію на ведення лікарської практики, здати спеціальні іспити, які підтвердять Вашу кваліфікацію.

Сьогодні, ми хочемо розповісти Вам про університети, де у кожного є можливість отримати вищу медичну освіту в Канаді

Кращі медичні університети Канади

У Канаді існує близько 17 медичних шкіл, однак не всі приймають на навчання іноземних студентів, тому виділяють всього кілька університетів, на базі яких є школа медицини або факультет. Ми поговоримо про найбільш рейтингових університетах, які пропонують медичну освіту в Канаді.

1. University of Toronto

Університет Торонто - державний ВНЗ, заснований в 1827 році в провінції Онтаріо, і на даний момент це один з найбільш рейтингових університетів не тільки Канади, а й в усьому світі.

На базі університету Торонто, є факультет медицини і сестринської справи, який пропонує студентам можливість пройти навчання та отримати ступінь бакалавра, магістра, пройти інтернатуру, отримати ступінь доктора філософії.

Факультет медицини визнаний кращим серед університетів світу, за якістю і дослідженням в сфері медичної освіти, а також співпрацює з близько 9 госпіталями і великими лікарнями, де студенти проходять стажування в усіх напрямках, і отримують свій перший досвід роботи за фахом.

Середня вартість навчання за направленням Сестринська справа - близько 50 000 CAD за рік.

2. McGill University

Університет МакГілл - державний ВНЗ, який був заснований в 1821 році в місті Монреаль, провінція Квебек і є одним з найстаріших дослідних університетів Канади. Саме цей навчальний заклад входить в ТОП кращих університетів по розвитку медичної освіти не тільки в Канаді, а й в світі.

Вперше факультет медицини в Канаді з'явився саме на базі цього інституту. Університет надає можливість пройти стажування, а також отримати хорошу дослідну практику. Основні напрями навчання в сфері медицини: стоматологія, імунологія, кінезіології, загальна медицина, фармакологія, фізіологія і сестринська справа.

Вартість навчання - від 19 000 CAD за рік.

3. University of British Columbia

Університет Британської Колумбії - державний ВНЗ Канади, який був заснований в 1915 році в місті Ванкувер. Університет також входить в 10-ку кращих вищих навчальних закладів Канади.

Факультет медицини складається з 19 підрозділів, 2 медичних шкіл і 19 дослідницьких напрямків. Університет відомий своїм технічним забезпеченням, новітні лабораторії і обладнання. Основні напрямки в сфері медицини: стоматологія, сестринська справа, лабораторні медичні дослідження.

Середня вартість навчання на програмі бакалавра за напрямом Сестринська справа - близько 46 000 CAD за рік.

4. Queen’s University

Університет Куїнс - державний дослідницький університет, який був заснований в 1841 році, в місті Кінгстон провінція Онтаріо. Безсумнівно, це один з тих кращих ВНЗ Канади, який щорічно займає позицію в десятці кращих університетів країни.

Школа медицини входить в рейтинг топ кращих факультетів в сфері охорони здоров'я, а також за широку дослідницьку діяльність в сфері біомедицини та охорони здоров'я. Університет має такі цікаві програми навчання, як: кардіологія, комбінована і сімейна медицина, педіатрія, стоматологія та онкологія.

Вартість навчання - від 22 000 CAD за рік.

Особливості надходження до медичних університетів Канади

Багато програм для іноземних студентів розраховані на тих, у кого вже є ступінь бакалавра, і є можливість вчитися в Канаді і отримати ступінь магістра або доктора філософії. При надходженні на такі програми необхідно здавати додаткові іспити за спеціальністю. Програми бакалаврату в основному існують в загальних напрямках, біологія, медицина, імунологія, сестринська справа, охорона здоров'я. А ступінь магістра або PHD, а також післядипломна освіта (сертифікати, дипломи) можна отримати за такими напрямками, як стоматологія, хірургія, фізіотерапія, педіатрія, психіатрія та ін.

Терміни подачі документів регулюються адміністрацією університету, і не залежать від напрямку, на якій Ви робите. Однак, від напрямку залежить кількість прийомів в рік, а саме можливість почати навчання у вересні, січні або травні.

Вимоги до рівня володіння англійською мовою практично стандартні - результати IELTS повинні бути не менше 6.5, і не нижче 6.0 в кожній секції. Однак на більш складні і специфічні напрямки, можуть бути вимоги вище.

Переваги навчання в Канаді в сфері медицини

Основними і вагомими перевагами навчання в Канаді в сфері медицини, в порівнянні з іншими країнами, є:

 • Чи не менше 95% успішних випускників, які на відмінно здають іспити, проходять інтернатуру і приступають до практики;
 • Рівень заробітної плати практикуючого лікаря досягає 250 000 CAD за рік;
 • Медичні університети Канади надають постійні стажування та практики з першого року навчання;
 • Комфортні умови для подальшого розвитку в медицині, в практичній або дослідницької діяльності, а також в сфері управління;
 • Чудова матеріально-технічна база та обладнання кожної медичної школи та факультету;
 • Рівень життя в Канаді, високий рівень розвитку і фінансування медичної сфери;
 • Медична освіта, отримане в Канаді, цінується і визнається в усьому світі.

Складно, але воно того варте!

Незважаючи на всю свою складність, і тривалий термін навчання від абітурієнта до абсолютно незалежного, практикуючого лікаря з ліцензією, кількість студентів, які бажають відправитися на навчання і отримати медичну освіту в Канаді, з кожним днем зростає. Адже тільки наполегливі, талановиті і безперечно цілеспрямовані люди, які готові на все заради професії своєї мрії, заради покликання бути доктором домагаються успіху.

Для того, щоб мати можливість вести лікарську практику в Канаді, необхідно:

 • наявність диплома, який був виданий акредитованим вищим навчальним закладом у напрямку медицина;
 • успішне складання кількох загальних кваліфікаційних іспитів, а також вузькоспеціалізованих;
 • проходження післядипломної практики протягом року на базі госпіталю;
 • наявність статусу громадянина Канади.

З огляду на, такий тривалий термін навчання в Канаді, якщо Ви будете зацікавлені продовжувати свою кар'єру в цій країні, у вас буде все необхідне, щоб отримати право на роботу в країні, а також громадянство Канади.

Команда Compass ось уже на протязі декількох років займається тим, що допомагає студентам відправитися здобувати вищу медичну освіту в Канаді, поряд з багатьма іншими програмами і напрямками. Тому ми з упевненістю можемо сказати, що якщо Ви маєте намір відправитися на навчання за кордон і Ваше покликання медицина - Канада відмінний вибір!

Рекомендовані статті