+38(066) 510-94-09
0 0

Освіта в Чехії

Система вищої освіти в Чехії

Вища освіта формує найвищий рівень чеської системи освіти. Чеське вищу освіту налічує шість століть. У 1348 році імператор Карл IV заснував у Празі університет, найстаріший академічний інститут в Центральній Європі. Тепер це називається Карлов університет.
Центральним органом управління освітою є Міністерство освіти, молоді та спорту. Комісія з акредитації сприяє підвищенню якості вищої освіти. З 2001 року структура трьох циклів строго реалізована в системі вищої освіти (тобто в програмах бакалаврату, магістратури та докторантури).


Організація навчання

Навчальний рік ділиться на два семестри або семестр.

 • Як правило, вони організовані в такий спосіб:

 • Зимовий семестр і весняний семестр;

 • Період навчання: в середині вересня - середині грудня середина лютого - середина травня;

 • Екзаменаційний період: січень - середина лютого середина травня - кінець червня.

Ступеня

Вищі навчальні заклади пропонують акредитовані програми навчання на трьох рівнях: бакалаврат, магістратура та докторантура, а також курси безперервної освіти. Вищі навчальні заклади можуть бути університетськими або позауніверситетські. Традиційні інститути університетського типу можуть пропонувати всі типи програм навчання, тоді як для не-університетських установ характерно надання програм бакалаврату в основному. Документи, що підтверджують завершення навчання і право на відповідне вчене звання, є дипломом про вищу освіту і доповненням до диплома.


Ступінь бакалавра становить від 3 до 4 років і є першим рівнем вищої освіти. Програма навчання повинна бути завершена заключним державним іспитом, який зазвичай включає в себе презентацію та захист дисертації. Успішні випускники можуть вступати на ринок праці або продовжувати навчання в наступних магістерських програмах в суміжних областях.
Магістерські програми можуть або слідувати за програмами бакалаврату в якості подальших магістерських програм (від 1 до 3 років), або можуть бути повними програмами (від 4 до 6 років). Програми зосереджені на придбанні і застосуванні теоретичних знань, на розвиток творчості та таланту. Випускники магістерських програм повинні пройти підсумковий державний іспит, публічно представити і захистити дисертацію. Дослідження в області медицини, ветеринарії та гігієни завершуються ретельним державним іспитом, в тому числі поданням і захистом суворого тези.


Програми докторантури (зазвичай останні 3 роки) призначені для випускників магістерських програм і орієнтовані на самостійну творчу роботу в галузі досліджень, розвитку або мистецтва. Докторантура завершується шляхом державної докторської експертизи і громадської думки і захисту докторської дисертації (дисертації) на основі оригінальної роботи, яка повинна бути опублікована або допущена до публікації.


Деякі установи надають також навчальні програми, що ведуть до ступеня магістра ділового адміністрування (MBA). Це дослідження спрямоване влади на рішення реальних життєвих ситуацій і має підвищити управлінські знання і навички учнів. Більш детальну інформацію можна знайти на сайті Асоціації чеських шкіл МВА.


Мова навчання

Навчання на чеською мовою:

 • Вища освіта в державних установах для вас безкоштовне. Згідно із законом вищу освіту в державних установах є безкоштовним для громадян усіх національностей з наступними виключеннями:
 • Збори за розгляд справи про допуск;
 • Плата за продовження терміну навчання за встановлений ліміт;
 • Оплата навчання на іноземній мові;
 • Приватні вищі навчальні заклади можуть встановлювати свої власні збори.
 • Навчання на іншій мові:
 • Вартість навчання варіюється від 1 до 22 тисяч доларів на рік, і сума залежить від відповідної навчальної програми і навчального закладу

Вступ

Якщо Ви хочете продовжити навчання в Чехії, то необхідно отримати офіційний документ, який підтверджує, що ваша освіта рівноцінно утворення в Чеській Республіці. Процес визнання закінченої освіти відрізняється в залежності від рівня освіти, який ви повинні були визнати.


Процес визнання початкової, середньої та вищої (позауніверситетські) освіти називається «нострифікацією». Документація про закінчення початкового, середнього або вищого освіти називається «vysvědčení» (сертифікат).


Процес визнання університетської освіти називається «визнанням іноземної вищої освіти та кваліфікації у Чеській Республіці». Документація про закінчену університетську освіту називається «диплом» (диплом).

Вартість проживання

Чеська Республіка є членом Європейського Союзу, але знаходиться за межами Єврозони, що означає, що вона не використовує Євро в якості своєї валюти. Чеська валюта - чеська крона (CZK). Поточний обмінний курс доступний на веб-сайті Чеського національного банку. Ви можете обміняти свої гроші в банку, готелі або бюро обміну. В якості альтернативи ви можете оплатити міжнародні банківські карти або кредитні карти.


Витрати на проживання в Чеській Республіці вважаються доступними. Середня вартість проживання студентів коливається від 350-750 доларів США в місяць, в т.ч. харчування, проживання, громадський транспорт і культурні розваги. Звичайно, ціни можуть варіюватися в залежності від вашого місця розташування, варіантів проживання, способу життя і звичок.
Варіанти проживання:

У вас є кілька варіантів організації проживання під час навчання в Чехії. Деякі університети надають студентські гуртожитки або ви можете організувати власне житло в приватній квартирі. Витрати будуть залежати від розташування і якості житла.
студентські гуртожитки


Більшість університетів в Чеській Республіці пропонують студентам можливість проживання в гуртожитках. Одномісні номери рідкісні, тому ви, ймовірно, будете жити в кімнаті зі співмешканцем. Житло, як правило, квартири типу, що складається з двох двомісних номерів із загальною кухнею, душем і туалетом. Номери зазвичай обладнані всіма основними предметами меблів (ліжко, стіл, стілець і полки). Кухні обладнані плитою, холодильником, проточною водою і основний кухонними меблями.


Інформацію про цей вид проживання можна знайти або через Департамент міжнародних відносин, або через веб-сайт університету. Ви або зможете забронювати номер самостійно, або отримаєте додаткову інформацію від координатора програми в університеті, де ви будете вчитися.


Ціни варіюються, але середня щомісячна плата становить близько 120 євро на місяць в кімнаті з сусідами по кімнаті (зазвичай дві людини живуть в одній кімнаті). Ціни включають постільні речі та постільна білизна, доступ до загальної міні-кухні або кухню і ванну кімнату, а також комунальні послуги.


Проживання в гуртожитку - відмінний спосіб познайомитися з іншими людьми і поділитися своїм досвідом, оскільки ви зустрінете багато студентів з різних верств суспільства.


Приватне розміщення


Студенти можуть також знайти своє власне приватне житло, як правило, або в загальній квартирі, або в квартирі. Зазвичай іноземні студенти мають великі квартири, особливо в центрі міста. Це хороший варіант взяти після того, як ви влаштувалися і знаєте свій шлях. Перевага власного житла полягає в тому, що ви вибираєте своїх ровесників і місцевість.


Ціни залежать від розміру, місця розташування та обладнання квартири. Орендна плата становить близько 500-800 євро на місяць за квартиру з 2-3 спальнями. Кімната у приватній квартирі буде коштувати близько 250 євро на місяць. Будьте готові заплатити депозит. Він буде повернений вам після вашого від'їзду, за умови, що проживання буде в прийнятному стані.


Приватні кімнати або квартири можна знайти через газетні оголошення, веб-сайти або агентства нерухомості. Не забудьте також поглянути на дошки оголошень в будівлі університету.


Робота

У той же час багато студентів працюють і навчаються. У Чеській Республіці дуже поширена робота за сумісництвом або річна робота. Є також варіанти роботи для іноземних студентів, просто будьте готові, що пропозиція про роботу може бути обмежена через те, що більшість робочих місць вимагають швидкості на чеською мовою. Проте, існує безліч міжнародних компаній, що працюють у великих містах, де ваша здатність говорити або розуміти різні мови може бути плюсом.
Як знайти роботу

Коли ви шукаєте роботу, спочатку спробуйте центри кар'єри та інформаційні столи в університетах, так як факультети повинні мати контакти в різних галузях. Ви також повинні запитати своїх друзів, однокласників, місцевих студентів або професорів. Крім того, ви можете почати пошук через портали завдань або спробувати напряму зв'язатися з кимось із обраної компанії. А також через різні інтернет-портали з працевлаштування.

Рекомендовані статті