+38(066) 510-94-09
0 0

Проживання в приймаючій сім'ї в США. Що потрібно знати студенту?

Якщо ви зацікавилися освітою в США для себе або свої дитини, напевно звернули увагу, що для іноземних студентів тут є два основних види проживання - в студентській резиденції або в приймаючій сім'ї.

Якщо з проживанням в резиденції все більш-менш ясно - студенти живуть і навчаються на одній території, харчуються там же і знаходяться під наглядом, то з проживанням в сім'ї залишається багато питань. Ми в Compass відправили вчитися в США більше сотні студентів і готові розповісти про особливості проживання в приймаючій сім'ї в США.

Хто ці люди: Що таке приймаюча сім'я?

Приймаюча сім'я - це місцеві жителі, які виділяють у своєму будинку кімнату для одного або декількох іноземних студентів. Стати приймаючою сім'єю можуть і американці, і емігранти, але в будь-якому випадку це люди, які мають легальний статус в США і живуть там досить довго.

Приймаюча сім'я в США

Всі приймаючі сім'ї проходять перевірку навчальними закладами - школи оцінюють умови проживання, роблять фото і складають профайл сім'ї, куди вносять дані про зайнятість господарів, їх інтереси, особливості розташування і т.д. Люди, які мають судимості і проблеми з законом не можуть бути допущені до прийому іноземних студентів.

Чого очікувати від проживання в приймаючій сім'ї?

Найголовніше, що потрібно знати про життя в приймаючій сім'ї, це те, що ви будете жити саме в сім'ї - з людьми у яких свої звички, правила і побут, до яких студенту потрібно адаптуватися. Відразу скажемо, що не треба чекати від приймаючої родини обслуговування і готельного сервісу - тут спілкування буде на рівних.

Тепер пройдемося по умовах життя в приймаючій сім'ї в США більш детально.

У США студенти живуть в звичайних місцевих сім'ях, частіше на віддалі від центру міста або навіть в передмісті. Більшість американців живуть у великих приватних будинках, тому місця в них вистачає всім - і самій сім'ї, і декільком іноземним студентам. Вибирати формат розміщення (індивідуальний чи з іншими учнями) студент може сам, відповідно, кімната на одного буде коштувати дорожче.

Кімната на одного в приймаючій сім'ї в США

Також приймаючі сім'ї надають студентам харчування (одно-, дво- або триразове - на вибір), і в Америці будьте готові до того, що домашньої їжі ви швидше за все не спробуєте. Американці практично не готують - сніданок у них проходить під егідою пластівців з молоком, ланч - з розігрітою в мікрохвильовці магазинною лазаньєю. Зазвичай для студентів це не є проблемою, але якщо ви або ваша дитина дотримуєтеся суворої дієти, обов'язково повідомте про це на етапі підбору приймаючої сім'ї.

Сім'я виділяє студенту повністю обладнану для життя і навчання кімнату - там є необхідні меблі, постільна білизна; ванна кімната може бути як особиста, так і спільна - залежить від будинку, так що цю інформацію теж уточнюйте на етапі підбору.

Від звичайної оренди кімнати все це відрізняється тим, що тут студент все ж потрапляє в сім'ю - його тут годують, з ним знайомляться і спілкуються, залучають до сімейних діалогів, посиденьок та свят.

Культура і спілкування - ще один важливий аспект життя в приймаючій сім'ї, по суті, в будь-якій країні. Тут можна багато чого написати про непримиренні культурні відмінності та дивацтва, з якими вам потрібно миритися, але ж саме заради них студенти і їдуть в США!

Ми переконані, що суть проживання в сім'ї як раз таки в тому, щоб налагодити відносини з сім'єю, спілкуватися з нею, розповісти про себе і задати всі питання, що цікавлять. Тільки так можна по-справжньому зануритися в мовне середовище і отримати належну практику англійської мови.

Плюси проживання в приймаючій сім'ї в США

Ціна. І це одна з головних переваг такого типу проживання. Порівняйте:

- проживання в резиденції без харчування в кімнаті ще з трьома-чотирма учнями обійдеться не менше $ 325-350 на тиждень;

- проживання в приймаючій сім'ї з харчуванням коштує від $ 250 за двомісне і від $ 300 за одномісне розміщення.

Культурний обмін і практика мови. Ви живете в місцевій родині, повністю занурюєтеся в її побут, спілкуєтеся і мимоволі дізнаєтеся про те, як живуть люди на іншому кінці земної кулі.

Плюс, найчастіше студенти живуть в парі зі студентами з інших країн - так український студент може потрапити в одну кімнату з одногрупником з Бразилії, Японії чи Франції, і налагодити з ним спілкування можна буде тільки на англійській мові.

Безпека. Як ми вже сказали, американці зазвичай живуть у великих будинках в передмісті, в безпечних тихих спальних районах. Там є хороша транспортна розв'язка, звідки можна доїхати до центру міста, а якщо пощастить, то господарі можуть підкинути студента до школи або коледжу по дорозі на роботу.

Мінуси проживання в приймаючій сім'ї в США

Розташування. Якщо студентські резиденції зазвичай знаходяться на території навчальних закладів або в парі хвилин ходьби від них, то приймаючі сім'ї можуть жити в будь-якій частині міста. Відповідно, на дорогу може знадобитися від 30 до 60 хвилин в одну сторону.

Хоча, саме в таких умовах студент може побути в ролі місцевого жителя і спробувати на собі справжнє життя в США.

Нові правила. У приймаючої сім'ї свої правила і свій темп життя, свої характери і звички, і сподобаються вони вам чи ні передбачити не можна. У сім'ї також можуть бути домашні тварини, так що якщо у вас алергія, вкажіть про це на етапі підбору сім'ї.

Вік студентів. З попередніх пунктів випливає ще одна особливість - це вік студентів. Дитині буде складно адаптуватися до життя в іншій родині, та й самостійно добиратися до школи йому може бути складно. Тому ми рекомендуємо проживання в приймаючих сім'ях тільки дорослим студентам і дітям старше 14 років. Для дітей молодше однозначно варто вибирати проживання в резиденції.

Що ще важливо знати, так це те, що в США сім'ї дуже тепло приймають іноземних студентів і залучають їх у своє життя. Не відмовляйтеся від усіх переваг життя в приймаючій сім'ї - знайомтеся, спілкуйтеся, практикуйте англійську. Привезіть "своїм" американцям невеликий сувенір зі своєї країни і все ж не нехтуйте правилами - приходьте додому вчасно, прибирайте свою кімнату, мийте за собою посуд і будьте привітні, тоді хороші відносини з сім'єю не змусять себе чекати!

Рекомендовані статті