+38(066) 510-94-09
0 0

Скільки коштує навчання в Канаді?

Чому варто вибрати Канаду?

Канада - символ стабільності і благополуччя, система освіти - одна з найпрогресивніших і перспективних у всьому світі. Величезним пріоритетом освіти тут є не тільки високий рівень академічних знань, а й орієнтованість на подальше працевлаштування студентів. Цьому сприяє велика кількість практичних занять і активна співпраця з провідними компаніями, які надають студентам стажування як під час утворення, так і роботу після закінчення навчання. Додаткові переваги вибору Канади, як країни для навчання - високий рівень життя, низький рівень безробіття і бідності, безпека.
Вартість навчання в Канаді не може не спокушати, так як вона на порядок дешевше ніж в США, Великобританії або Австралії і країнах Європи. Канадський уряд дуже прихильно до українських студентів і дозволяє залишитися в країні і працювати до трьох років після закінчення вищого освіти.
Канада також дуже позитивно ставитися до українських студентів, адже там є велика українська діаспора, яка активно підтримує і розвиває зв'язки з Україною, формує у жителів позитивну думку. З іншого боку, Канада - двомовна країна, в ній французький використовується нарівні з англійським, що значно розширює горизонти подальшого працевлаштування.

Рівні в канадській освіті

  • Дошкільні заклади для дітей у віці до п'яти років включають в себе деякі дошкільні програми денного догляду або дитячі садки, які є обов'язковою вимогою в більшості провінцій за винятком провінції в преріях.

  • Початкова школа складається з шести класів, де здобувають освіту діти у віці від 6 до 12 років в більшості провінцій. Деякі дошкільні заклади навчають дітей до 8 років.

  • З 6 до 9 класу діти здобувають освіту в молодшій середній школі у віці 12-15 років. Середня ж школа закінчується в 12 класі (18 років).

  • Після закінчення середньої школи діти можуть вступати до університету, коледжу чи спеціалізовані школи.

У школах Квебека навчання здійснюється переважно французькою мовою, але в цілому канадські школярі вчаться англійською мовою. Залежно від рівня навчального закладу, його розташування і спеціалізації варіюються і ціни на навчання в Канаді. Слід зауважити, що понад 51% канадців мають вищу освіту, що є найвищим показником у світі.

Вища освіта в Канаді

Мільйони абітурієнтів мріють стати студентами канадських вузів. Репутація та відгуки про навчання в Канаді кажуть самі за себе. Тим більше, що вартість навчання в канадських університетах значно менше ніж в інших країнах, проте канадські дипломи визнають у всьому і світу і є можливість навчання не тільки англійською, а й французькою мовами (наприклад в Canada Université в провінції Квебек). Середня вартість навчання в Канаді становить від 10 до 18 тис. Канадських доларів на рік на бакалаврських програмах і від 8 до 35 тис. - в магістратурі і докторантурі. Вища освіта в Канаді можна отримати в коледжах або університетах.

Закінчивши середню освіту в Україні, випускники можуть вступати до коледжу або в університет. Всупереч поширеній думці, коледж в Канаді - це вищий навчальний заклад. Основна відмінність коледжів від університетів полягає в тому, що там навчання більш практично спрямоване, так як стажування є важливим компонентом навчання в Канаді. В університетах навчання більш теоретично орієнтоване, студенти виконують більше досліджень і наукових робіт. Також є спеціальності, яким навчають тільки в університетах, наприклад юриспруденція, медицина, точні науки.

Переважна більшість канадських університетів - державні, але все навчання як для канадських студентів, так і для міжнародних - платне. Після закінчення хоча б одного року навчання випускник може отримати до одного року права на роботу. Рада міністрів освіти Канади (CMEC) пропонує корисний онлайн-інструмент, який дозволяє майбутнім іноземним студентам швидко розрахувати вартість навчання в різних університетах Канади, а також дати рекомендації щодо документів, які необхідно підготувати для вступу.
Університети Канади встановлюють свої власні внески для вступу, вони варіюються в залежності від декількох факторів. Від того, яку програму ви вивчаєте, і на якому рівні - бакалаврат чи магістратура буде змінюватися і ціна на навчання в Канаді. Згідно з останніми підрахунками, вартість навчання в Канаді в 2017/18 році збільшилася в середньому на 3,1% для студентів-бакалаврів.

Варто відзначити, що університети Канади мають різну вартість, в залежності від провінції, до якої розташований університет. Вартість навчання як і раніше є найдорожчою в провінції Онтаріо, де учні платять в середньому 8 400 канадських доларів на рік. На радість гуманітаріїв, освіту в галузі мистецтва і гуманітарних наук в середньому дешевше. У той час як програми навчання інженерів і медиків обійдуться студентам найдорожче.

Скільки коштує навчання в Канаді на магістратурі приблизно показує Бюро статистики Канади і воно залежить від вашої програми, провінції. Середня плата за навчання складає приблизно 13 250 канадських доларів. Навчання в Канаді для українців передбачає отримання студентської візи. Наявність студентської візи в Канаді вимагає, щоб у вас було не менше 10 000 $ (трохи менше для провінції Квебек). Крім суми для оплати вартості навчання в Канаді, студентам потрібні гроші для оплати проживання та харчування, на кишенькові витрати. Ваші витрати на проживання будуть значно відрізнятися в залежності від місця розташування (в великих містах зазвичай дорожче жити).

Три основних типи проживання студентів (проживання в сім'ї, проживання в університетах і проживання в приватному секторі) значно різняться за вартістю, при цьому студенти щорічно платять близько 6 000 доларів США за проживання. Проживання в університетах часто дешевше, а деякі університети пропонують плани харчування, щоб учні могли купувати продукти в продуктових магазинах університету.

Підготовка до вступу в Канаду

Канадські школи передбачають 12 років навчання, але для українських вступників це ніяк не відбивається на час вступу. Вони можуть надходити без додаткових курсів або програм. Головною вимогою є знання англійської мови на необхідному для вступу рівні. У зворотному випадку, школи в Канаді пропонують різні програми підготовки до вступу в коледж або університет Канади. На таких програмах, студентів також адаптують до канадської системі навчання, сприйнятті академічної мови, конспектування лекцій англійською, написання есе і презентацій. Багато канадських школи мають домовленості з провідними вищими навчальними закладами, що значно полегшує процес надходження і підготовки необхідних документів.

Для українців, яким потрібно підтягнути знання мови для навчання в Канаді існує безліч варіантів. Один з них - мовні програми або курси в Канаді, які дозволяють не тільки вдосконалити рівень знання мови, а й адаптуватися до нової країни, побуті, культурі. Підтвердження знання мови є необхідною умовою навчання в Канаді. Для вступу на програми післяшкільного освіти потрібно сертифікат IELTS 5.5 - 6.0 і атестат про повну загальну середню освіту. Для бажаючих здобути післядипломну освіту в Канаді доведеться підтвердити знання мови на рівень вище - IELTS 6.5 - 7.0. Крім того слід підготувати диплом бакалавра, резюме, мотиваційний лист. Деякі спеціальності також вимагають надання портфоліо або досвіду роботи.

Погодьтеся, і ціна на навчання в Канаді і вимоги до вступників доступні і прийнятні, особливо враховуючи всі переваги та гідності отримання освіти саме в Канаді.

Рекомендовані статті