+38(066) 510-94-09
0 0

Середня освіта в Чехії:
як побудована система?

Як же побудована система середньої освіти в Чехії?

Діти в Чехії починають своє навчання в школі з 6 років. Базова середня освіта складається з початкової школи, де навчаються протягом 5 років і неповної середньої школи, навчання в якій триває 4 роки. Після 9 класів середньої школи учні отримують сертифікат про закінчення середньої школи. В обов'язкову програму в чеських школах, як правило, входить вивчення чеської мови та літератури, математики, іноземної мови та природничих наук.

Студенти, які мають намір далі здобувати вищу освіту продовжують навчання в старшій школі ще 4 роки.

По закінченню випускники отримують атестат і здають іспити. Це обов'язкові умови для надходження в чеський ВНЗ. Відрізняється і система оцінювання знань студентів. Успішність студентів оцінюється за п'ятибальною шкалою, тільки якщо студент отримує "1" - це відмінна оцінка, а "5" - незадовільно.

Також багато чеських ліцеї та гімназії пропонують і довузівську підготовку для своїх майбутніх студентів.

Повна загальна середня освіта в Чехії можна отримати в гімназії, ліцеї, об'єднаної середній школі, середній професійній школі або в середній технічній школі.

У гімназії можна вчитися впродовж 4, 6 або 8 років, в залежності від того з якого класу починати навчання. Основна мета гімназії-підготувати учнів для вступу до ВНЗ.

У ліцеї система навчання схожа з гімназіями, але доповнена профільними предметами, що залежить від спеціальності, яку обирає студент.

Середні технічні школи пропонують крім загальної програми ще й отримання технічних спеціальностей. Після випуску із середньої технічної школи студенти можуть відразу працевлаштуватися.

У професійних середніх школах діти навчаються протягом двох років, а потім пізнають ази обраної професії безпосередньо на робочому місці.В кінці навчання всім студентам присвоюється кваліфікація.

Для українських студентів також є можливість навчатися в середніх навчальних закладах в Чехії після 9 або 11 класу, після закінчення яких вони також здають випускні іспити і отримують можливість вступити до вищого навчальні заклади по всій Європі.

У які ж навчальні заклади Чехії варто надходити для здобуття середньої освіти?

 

Carlsbad International School, Карлови Вари

Програми:

Ця школа-пансіон надає також освіту за програмою International Baccalaureate (IB) і різні спеціалізовані програми, наприклад такі, як:

 • Денна школа (Day school)

 • Школа пансіон (Full Boarding Student)

 • Школа напівпансіон (5 Day Boarding Student)

 • Післяшкільна програма (Extended-Day Student)

Більш того, Carlsbad International School надає мовні курси для різних вікових груп і рівнів знання мови, а також мовні літні табори для дітей від 9 до 17 років.

Вартість:

 • Денна школа: від 20 000 EUR / рік:

 • Післяшкільна програма: від 24 500 EUR / рік:

 • Школа-напівпансіон: від 31 500 EUR / рік:

 • Школа-пансіон: від 37 000 EUR / рік:

 • Програма повного пансіону включає проживання, їжу, навчання й інші активності на вихідних.

Проживання:

Студенти розміщуються в резиденції з усіма зручностями з обладнаної територією і спортивними майданчиками.

St.Stephen's College, Прага

St.Stephen's College - цей навчальний заклад Праги, основним завданням якого є підготовка іноземних студентів для вступу до вищих навчальних закладів Чехії. Цей коледж також має свої підрозділи у Відні та Берліні.

Навчання тут засновано на відомій Оксфордської системі.

Програми:

 • Річна програма підготовки к поступлению «University Pathway» (от 2 семестров)

 • Мовні курси (від 1 місяця)

Вартість:

 • Вартість загальної підготовчого курсу становить від 3975 євро за семестр.

 • Курс підготовки до іспитів буде коштуватиме від 4750 євро за семестр.

 • Мовні курси від 234 євро за місяць.

Проживання:

Студенти можуть проживати в учнівському кампусі або ж знімати житло. Однокімнатна квартира обійдеться від 6500 євро, а двомісна кімната - від 350 євро.

Тройська гімназія, Прага

Тройська гімназія-приватна гімназія в Празі, яка спеціалізується на підготовці студентів в будь-якого ВНЗ або університет. Цей навчальний заклад входить в топ 10 кращих шкіл Чехії. Гімназія надає велику і інтенсивну програму навчання для іноземців.

Програми

Програма довузівської підготовки, яка включає в себе вивчення основних академічних дисциплін плюс підготовку до державних іспитів.
Для навчання в самій гімназії студентам також доведеться здати ряд іспитів. Для цього в університеті також існують додаткові курси підготовки.


Вартість року навчання в гімназії становить 1556 євро за рік.


Підготовчі курси з чеської мови та математики обійдуться Вам в 1600 крон (близько 63 євро) за 16 уроків. У вартість не входять навчальні матеріали.


Проживання
Є можливість проживання в студентських гуртожитках або в інтернатах. Місце тут буде коштувати близько 100 євро в месяц.В школі є їдальня і буфет. Шкільний обід коштує 45 крон, сніданки, обіди та вечері в рамках гуртожитку від 59 крон.

Частна школа START

START - це приватний навчальний заклад, мета якого - дати студентам базові навички, ознайомити з практичними аспектами роботи і індивідуальною діяльністю в сфері туризму, а також перевірити теоретичні знання, набуті за професійними предметів.
Учні поступово отримують більш конкретні уявлення про свою майбутню професію і готуються до практичного іспиту maturitní. Невід'ємною частиною курсу є екскурсії, відвідування виставок і ярмарків, робота з професійної пресою і літературою. Практичні заняття часто приймають форму учнівських проектів.
програми:
туризм
Тривалість навчання складає 4 роки, по закінченню навчання складається іспит. У програму входить:
вивчення іноземних мов
вивчення профільних предметів на використання чеської мови
проходження двотижневої практики
Випускники гімназії за даною програмою навчання в подальшому можуть претендувати на роботу в сфері туризму або займатися підприємницькою діяльністю.
Економіка і підприємництво
Навчаючись за цією програмою студенти вивчають такі дисципліни:
чеська мова та література
іноземні мови
основи суспільних наук
математика
фізкультура
інформатика
економіка
маркетинг
менеджмент
бухгалтерський облік
товарознавство і технологія послуг
Випускники гімназії за даною програмою навчання в подальшому можуть претендувати на роботу економістами, торговими представниками або фінансистами.

Вартість:
Навчання в приватній школі START обійдеться від 800 євро за навчальний рік. Оплату можна здійснювати щомісяця. У вартість не входять навчальні матеріали, харчування і проживання.
проживання:
Проживання доступно з початку навчання в інтернаті школи, харчування здійснюється в шкільній їдальні.

Як ви можете переконатися, що Чехія сприятлива країна для отримання не тільки вищого, але і середньої освіти та має ряд суттєвих переваг.
Якщо хочете стати студентом одного з цих навчальних закладів, звертайтеся до нас! Не пропустіть свій шанс на європейське майбутнє!

Рекомендовані статті