+38(066) 510-94-09
0 0

Середня освіта в школах Канади

Канадські школи

Почнемо з того, Канада є першою в світі країною з фінансування освітнього процесу - більше 7% на рік з державного бюджету йде на школи і ВНЗ. Також важливо помітити, що кожна провінція в Канаді має свою автономію. Що ж це означає для шкіл? А то, що система освіти залежить від місцевої влади, які самі регулюють навчальний процес і вирішують, як зробити навчання максимально приємним. Всім учням приділяється окрема увага і вчителі знаходять індивідуальний підхід до кожного з них.

Але в якій би канадській школі ви не вчилися, ви будете досить не тільки рівнем освіти і кваліфікації вчителів, а й високотехнологічними класами, оснащеними всім необхідним обладнанням для наукової діяльності школярів. У кожній школі ви знайдете новітні комп'ютерні класи, які вважаються кращими в світі. Також в школах Канади необхідністю є класи природознавства. Там діти можуть відчути себе справжніми вченими, приміряючи медичний халат і розливаючи реактиви в колбочки в шкільній лабораторії.

Звичайно ж, кожна дитина повинна бути різнобічно розвинений - не тільки розумово, але і фізично. Саме тому канадські школи приділяють величезну увагу спорту. У кожному навчальному закладі є свої спортивні команди з різних видів спорту. Для юних спортсменів школи в Канаді надають найкращі стадіони, басейни і тренажерні зали.

Канадські школи бувають трьох типів: державні, католицькі і приватні пансіони. Останній варіант навчання вибирають лише 5% учнів. Решта ж 95% навчаються в державних середніх школах в Канаді або в католицьких школах. Також, незалежно від типу навчального закладу, школярам надається вибір - вчитися англійською або французькою, тому що в Канаді дві державні мови.
Розглянувши коротко середню освіту в країні з найвищим рівнем економіки в світі, давайте з'ясуємо, чому саме школи в Канаді буквально дають дитині квиток в майбутнє і дають їм переваги перед однолітками з канадським освітою?

Переваги канадських шкіл

Всі батьки хочуть для своїх дітей все тільки найкраще, і тому багато хто вибирає для них саме школи в Канаді. Чому ж так? Давайте розглянемо ряд значний переваг середньої освіти в Канаді:

 • По закінченню школи випускник отримує диплом, який визнається одним з кращих у всьому світі
 • Середньої освіти в канадській школі дає можливість без праці надійти в канадський коледж чи університет
 • У школах працюють тільки дипломовані фахівці (можливо не в одній області)
 • Серед країн Великої вісьмірки саме Канада займає перше місце по фінансуванню освіти
 • Канадські школярі за статистикою краще всіх здають стандартизовані тести

Система среднего образования в Канаде

Канадська система освіти є унікальною в своєму роді, і тому заслуговує на окрему увагу на її детальний розгляд. Перш за все, як уже було сказано раніше, для кожної провінції існують свої вимоги до освітнього процесу та програмами навчання. Кожна з них встановлює свої правила, в залежності від національних і культурних особливостей регіону та історію тієї місцевості, де розташований навчальний заклад. Але незважаючи на все це, в Канаді все-таки існує загальноприйнята модель середньої освіти. Давайте ж разом в ній розберемося.
Середню освіту в Канаді є обов'язковим. Для громадян країни кленового листа воно є безкоштовним і повністю фінансується державою. Для тих, хто не має статусу постійного проживання або громадянства, змушений платити за освіту. У середню школу (Secondary Education) учень надходить в 13 - 14 років - в залежності від провінції, де він проживає і здобуває освіту. Закінчується цей довгий і нелегкий шлях в 18 - 19 років, після чого випускник сам вирішує, задовольнятися йому шкільною освітою, або продовжити свою наукову діяльність, вступивши до коледжу або університету Канади.

У школах в Канаді існує три форми середньоосвітніх установ:

 • Державна школа (Public School)
 • Католицька школа (Catholic school)
 • Приватна школа (Private school)

У канадських школах навчання тривають 12 років. Кожен етап навчання має свою назву:

 • Elementary (від дитячого садка до 6 років)
 • Junior High (з 7 по 9 клас)
 • Senior High (з 10 по 12 клас)

Державні школи Канади

Для сімей зі статусом постійних жителів країни а також для громадян Канади навчання у державній школі (Public School) є абсолютно безкоштовним, тому що фінансуються бюджетом провінції, де знаходиться даний заклад.
Системи освіти середніх шкіл в Канаді дуже схожі між собою, але все-таки мають свої відмінності, які безпосередньо залежать від провінції, де розташована школа.
З 1980 р державні школи в Канаді почали приймати іноземних учнів. Школи мають високообразовательную інфраструктуру і з розумінням ставляться до нових, тільки що приїхали з іншої країни. У кожній школі є курси англійської мови як іноземної (ESL School) і французького як іноземної (FSL School).
Канадська влада ретельно контролюють ДЕ і в ЯКИХ умовах проживає іноземний учень (зазвичай школяр живе в приймаючій канадської сім'ї).
Також не зайвим буде зауважити, що вчитися дитина буде англомовному середовищі, що дозволить йому швидко вивчити мову і розмовляти нею так само вільно, як і на рідному.

Католицькі школи Канади

Католицькі школи в Канаді існують поряд з державними. Вони нічим не поступаються своїм рівнем і система освіти дуже схожа. Але все-таки у цих навчальних закладів є і свої особенності.В чому ж вони полягають?
Канада - країна емігрантів. Але з огляду на той факт, що більша частина населення - католики, була створена католицька державна шкільна система. Майже при кожній школі є свій храм. Вчителі не змушують відвідувати учнів меси - діти ходять туди лише за власним бажанням. Також там викладається "Релігія". Цей предмет при бажанні учня може бути замінений на "Основи моралі".
На відміну від звичайних державних шкіл, католицькі школи утримуються за рахунок платників податків, а не з бюджету влади. Навколо цього в Канаді досі йдуть дебати.

Школи в Канаді за ступенем релігійності:

Релігійні (приналежність до тієї чи іншої конфесії - католицька, єврейська і т.д.), де можуть навчатися лише діти, що належать до тієї чи іншої конфесії;
З релігійним елементом, де викладається "Основа релігії". Можуть надходити діти, що належать до різних конфесій;
"Світські" школи, тобто державні та приватні
Основною відмінністю католицької канадської школи від державної і приватної в тому, що мораль цієї школи побудована на релігійному грунті. Нехристияни майже не можуть вступити в цей навчальний заклад.

Приватні школи Канади

Майже для всіх українських батьків найпривабливішим варіантом є приватна канадська школа. Проживають учні у приймаючих канадських сім'ях, де вони забезпечені власною кімнатою, триразовим харчуванням і, природно, дружньою атмосферою.
Наприклад, такі навчальні заклади, як McDonald International Academy, Langley School District і Columbia International College надають великі програми у приймаючих сім'ях.
Існують приватні школи-пансіони, які також користуються великою популярністю, тому що які навчальні заклади надають не тільки кращі умови для навчання і розвитку дитини, але також для його проживання в цій школі. Так, наприклад The ​​Sacred Heart School of Montreal надає повний пансіон учням. Учні проживають в одномісних або двомісних кімнатах зі зручностями на поверсі. На кампусі працює найкраща система безпеки, так що можна не переживати - ваша дитина в надійних руках.
Навчання в приватних школах в Канаді все

Рекомендовані статті