+38(066) 510-94-09
0 0
Чому їдуть вчитися до Чехії?

Чехія - економічно і політично стабільна країна, яка пропонує всі можливості для талановитих і амбіційних молодих людей. Чехія це одна з небагатьох країн, яка поєднує в собі якісну освіту і прийнятну вартість навчання, а чеські ВНЗ заслужено користуються славою по всьому світу! В університетах Чехії під час навчання використовують кращі технології, завдяки чому процес навчання стає більш цікавим. Диплом чеського університету відкриває великі кар'єрні перспективи так як зізнається в усьому світі!

Переваги освіти в Чехії

 • Навчання в державних вузах на чеській мові - безкоштовне! А навчання англійською - дешевше, ніж в інших європейських країнах
 • Якісна європейська освіта. Є можливість отримати подвійний диплом, наприклад, з університетом США або Великобританії
 • Чеську мову легко вивчити за рік (взявши підготовчий курс)
 • Прекрасна матеріально-технічна база університетів
 • Чеські вузи пропонують великий вибір стажувань та програм обміну студентів, таких як Erasmus
 • Є можливість самостійно вибирати предмети навчання і формувати свій розклад
 • Іноземні студенти можуть підробляти стільки ж годин, скільки і місцеві (до 20 годин на тиждень)
 • Витрати на життя нижче, ніж в інших країнах Європейського союзу. Іноземні студенти отримують знижки на квитки в кіно, театр, музеї, абонемент в спортзал, проїзний і т.д.
 • У Чехії дуже затребувані фахівці в області медицини
 • Зручне розташування країни, як по відношенню до України, так і до інших країн Європи, що дає можливість подорожувати

Система вищої освіти в Чехії

Вища освіта формує найвищий рівень чеської системи освіти. Чеське вищу освіту налічує шість століть. У 1348 році імператор Карл IV заснував у Празі університет, найстаріший академічний інститут в Центральній Європі. Тепер це називається Карлов університет.

Центральним органом управління освітою є Міністерство освіти, молоді та спорту. Комісія з акредитації сприяє підвищенню якості вищої освіти. З 2001 року структура трьох циклів строго реалізована в системі вищої освіти (тобто в програмах бакалаврату, магістратури та докторантури).

Організація навчання


Навчальний рік ділиться на два семестри або семестр. Як правило, вони організовані в такий спосіб:

 • Зимовий семестр й весняний семестр;

 • Період навчання: в середині вересня - середині грудня середина лютого - середина травня;

 • Екзаменаційний період: січень - середина лютого середина травня - кінець червня.

Ступеня

Вищі навчальні заклади пропонують акредитовані програми навчання на трьох рівнях: бакалаврат, магістратура та докторантура, а також курси безперервної освіти. Вищі навчальні заклади можуть бути університетськими або позауніверситетські. Традиційні інститути університетського типу можуть пропонувати всі типи програм навчання, тоді як для не-університетських установ характерно надання програм бакалаврату в основному. Документи, що підтверджують завершення навчання і право на відповідне вчене звання, є дипломом про вищу освіту і доповненням до диплома.

Ступінь бакалавра становить від 3 до 4 років і є першим рівнем вищої освіти. Програма навчання повинна бути завершена заключним державним іспитом, який зазвичай включає в себе презентацію та захист дисертації. Успішні випускники можуть вступати на ринок праці або продовжувати навчання в наступних магістерських програмах в суміжних областях.

Магістерські програми можуть або слідувати за програмами бакалаврату в якості подальших магістерських програм (від 1 до 3 років), або можуть бути повними програмами (від 4 до 6 років). Програми зосереджені на придбанні і застосуванні теоретичних знань, на розвиток творчості та таланту. Випускники магістерських програм повинні пройти підсумковий державний іспит, публічно представити і захистити дисертацію. Дослідження в області медицини, ветеринарії та гігієни завершуються ретельним державним іспитом, в тому числі поданням і захистом суворого тези.

Програми докторантури (зазвичай останні 3 роки) призначені для випускників магістерських програм і орієнтовані на самостійну творчу роботу в галузі досліджень, розвитку або мистецтва. Докторантура завершується шляхом державної докторської експертизи і громадської думки і захисту докторської дисертації (дисертації) на основі оригінальної роботи, яка повинна бути опублікована або допущена до публікації.

Деякі установи надають також навчальні програми, що ведуть до ступеня магістра ділового адміністрування (MBA). Це дослідження спрямоване влади на рішення реальних життєвих ситуацій і має підвищити управлінські знання і навички учнів. Більш детальну інформацію можна знайти на сайті Асоціації чеських шкіл МВА.

Мова навчання

Навчання на чеській мові:

Вища освіта в державних установах для вас безкоштовне. Згідно із законом вищу освіту в державних установах є безкоштовним для громадян усіх національностей з наступними виключеннями:

 • Збори за розгляд справи про допуск;

 • Плата за продовження терміну навчання за встановлений ліміт;

 • Оплата навчання на іноземній мові;

 • Приватні вищі навчальні заклади можуть встановлювати свої власні збори.

Навчання на іншій мові:

 • Вартість навчання варіюється від 1 до 22 тисяч доларів на рік, і сума залежить від відповідної навчальної програми і навчального закладу.

Вступ

Якщо Ви хочете продовжити навчання в Чехії, то необхідно отримати офіційний документ, який підтверджує, що ваша освіта рівноцінно утворення в Чеській Республіці. Процес визнання закінченої освіти відрізняється в залежності від рівня освіти, який ви повинні були визнати.

Процес визнання початкової, середньої та вищої (позауніверситетські) освіти називається «нострифікацією». Документація про закінчення початкового, середнього або вищого освіти називається «vysvědčení» (сертифікат).

Процес визнання університетської освіти називається «визнанням іноземної вищої освіти та кваліфікації у Чеській Республіці». Документація про закінчену університетську освіту називається «диплом» (диплом).

Вартість проживання

Чеська Республіка є членом Європейського Союзу, але знаходиться за межами Єврозони, що означає, що вона не використовує Євро в якості своєї валюти. Чеська валюта - чеська крона (CZK). Поточний обмінний курс доступний на веб-сайті Чеського національного банку. Ви можете обміняти свої гроші в банку, готелі або бюро обміну. В якості альтернативи ви можете оплатити міжнародні банківські карти або кредитні карти.

Витрати на проживання в Чеській Республіці вважаються доступними. Середня вартість проживання студентів коливається від 350-750 доларів США в місяць, в т.ч. харчування, проживання, громадський транспорт і культурні розваги. Звичайно, ціни можуть варіюватися в залежності від вашого місця розташування, варіантів проживання, способу життя і звичок.

Робота

У той же час багато студентів працюють і навчаються. У Чеській Республіці дуже поширена робота за сумісництвом або річна робота. Є також варіанти роботи для іноземних студентів, просто будьте готові, що пропозиція про роботу може бути обмежена через те, що більшість робочих місць вимагають швидкості на чеською мовою. Проте, існує безліч міжнародних компаній, що працюють у великих містах, де ваша здатність говорити або розуміти різні мови може бути плюсом.

Як знайти роботу

Коли ви шукаєте роботу, спочатку спробуйте центри кар'єри та інформаційні столи в університетах, так як факультети повинні мати контакти в різних галузях. Ви також повинні запитати своїх друзів, однокласників, місцевих студентів або професорів. Крім того, ви можете почати пошук через портали завдань або спробувати напряму зв'язатися з кимось із обраної компанії. А також через різні інтернет-портали з працевлаштування.

 

Отримати консультацію з нашими спеціалістами
Заповніть форму або зв'яжіться з нами з допомогою наших месенджерів