+38(066) 510-94-09
0 0
Вища освіта в Ірландії

За останні 10 років, кількість студентів з усього світу, які обрали Ірландію для здобуття вищої освіти, істотно зросла. Чому? Це далеко не пов'язано з такими перевагами Ірландії як краса пейзажів, доброзичлива атмосфера, різноманітна культура і музика, проте робить здобуття вищої освіти в Ірландії незабутнім досвідом для кожного студента. Основною причиною того, що безліч студентів з усього світу обирають Ірландію, є відданість високим стандартам, і якісно розробленими програмами навчання, а також порівняно невисока вартість вищої освіти в Ірландії.

Система вищої освіти в Ірландії

Вища освіта в Ірландії, або ж Третій рівень освіти, складається з декількох секторів: університети, інститути технологій, коледжі. За підсумком, у сфері вищої освіти Ірландія має 7 університетів, 14 інститутів технологій, 15 приватних вищих навчальних закладів, 7 коледжів, а також безліч інших навчальних закладів третього рівня, які пропонують більш цілеспрямовані спеціальності, такі як дизайн і мистецтво, медицина, бізнес і право.

Згідно Національній системі кваліфікацій є ряд програм, по завершенню яких не присуджується ступінь, а саме:

 • Сертифікаційні програми (рівень 6): навчання триває 2 роки на базі Інституту технологій; при вступі на бакалаврат власникам такого сертифіката надається можливість вступити відразу на другий, іноді на третій курс.
 • Дипломні програми: (рівень 8): навчання триває близько 1 року, по закінченню видається сертифікат, про те, що була освоєна спеціальність або напрямок.
 • Післядипломні програми (рівень 9): навчання триває зазвичай близько 2-х років; вступ проходить на підставі наявного диплома, наприклад, існує післядипломна програма для викладачів, на базі диплома в сфері освіти.

А також ряд програм з присудженням ступеня по закінченню:

 • Бакалаврат (Рівень 7): тривалість навчання становить 3 роки (180 кредитів), але на таких напрямках як медицина, стоматологія, ветеринарія, архітектура, навчання може тривати до 6 років.
 • Бакалаврат з відзнакою (рівень 8): навчання триває до 4-х років (180-240 кредитів), вимоги до вступу можуть бути вище, ніж для звичайної ступеня бакалавра.
 • Магістратура (рівень 9): навчання триває 1 рік, іноді 2 роки, що є дуже привабливим для іноземних студентів з усього світу.
 • Докторантура (рівень 10): має на увазі проведення досліджень на протязі 3-х років, а потім написання дисертаційної роботи.

Вартість вищої освіти в Ірландії

Вартість навчання у ВНЗ Ірландії залежить від типу навчального закладу. Наприклад, вартість отримання вищої освіти в університетах Ірландії варіюється від 12 000 до 23 000 євро за рік на бакалавраті, в той же час Інститути технологій пропонують програми навчання не дорожче 14 000 євро за рік. Вартість навчання в магістратурі або докторантурі коливається від 10 000 до 24 000 євро за рік в залежності від навчального закладу та факультету. Винятком є ​​такі напрямки як: медицина, бізнес, а також програми МВА, вартість навчання на яких може досягати 30 000 євро за рік, а то і більше.

Також не варто забувати про те, що в зазначені вартості не належать витрати на проживання, харчування, навчальні матеріали, медична страховка і особисті витрати. В середньому рік життя в Дубліні з урахуванням вищевказаних витрат складе від 10 000 до 15 000 євро за рік, на додаток до вартості навчання. На перший погляд може здатися, що це дуже дорого, проте в більшості інших країн проживання в столиці обходиться набагато дорожче, ніж проживання і навчання в Ірландії, в центрі Дубліна.

Стипендії та працевлаштування

Незважаючи на те, що Ірландія пропонує невисоку вартість навчання у ВНЗ, у кожного студента є можливість отримати стипендію. Стипендії доступні і на бакалавраті, і на магістратурі. Щорічно, талановиті іноземні студенти отримують стипендії від ірландських університетів, інститутів технологій. Стипендії бувають декількох типів: урядові, університетські, стипендії від сторонніх організацій, які співпрацюють з навчальними закладам та підтримують в дослідженнях. Залежно від того, хто присуджує стипендію, складаються вимоги, яким необхідно відповідати для отримання стипендії.

Іноземні студенти, які здобувають вищу освіту в Ірландії і навчаються на програмі, тривалістю мінімум 1 рік, не зобов'язані отримувати дозвіл на роботу, щоб мати можливість працевлаштуватися протягом навчання. Однак, студенти, які прийняті на програму підготовки перед вступом, не мають права працювати до тих пір, поки не приступлять до навчання на денній формі. Здобуваючи вищу освіту в Ірландії, у іноземних студентів є можливість працювати до 20 годин в тиждень в період навчання, і до 40 годин в тиждень під час канікул, що також є вагомим плюсом Ірландії, при виборі країни навчання.

Переваги отримання вищої освіти в Ірландії

 • Система освіти Ірландії визнана однією з кращих в світі;
 • Кожен десятий студент денної форми навчання - іноземний студент, що говорить про те, що Ірландській системі освіти довіряють;
 • Університети Ірландії входять в 3% кращих дослідницьких університетів світу;
 • Вартість отримання вищої освіти в Ірландії досить низька і може конкурувати з такими країнами, як США, Канада, Швейцарія;
 • Більш ніж 32000 іноземних студентів не зупиняються на отримання диплома бакалавра, і продовжують навчання, досягаючи ступеня доктора філософії;
 • Величезний вибір спеціальностей в будь-якій області в найбільш рейтингових університетах;
 • Можливість отримання ступеня магістра протягом одного року;
 • Право на роботу від 6 місяців до 2-х років за підсумками здобуття вищої освіти в Ірландії;
 • Можливість працювати до 20 годин в тиждень під час навчання, і до 40 годин на канікулах;
 • Можливість отримати стипендію на навчання за високі досягнення, а також пройти стажування за фахом під час навчання.
Отримати консультацію з нашими спеціалістами
Заповніть форму або зв'яжіться з нами з допомогою наших месенджерів