+38(066) 510-94-09
0 0
Вища освіта в Канаді

Освіта в Канаді - вибір студентів, що бажають отримати якісний і першокласний бакалаврат за кордоном, адже згідно QS World University Rankings, він входить до п'ятірки найсильніших у світі. ВНЗ Канади пропонують не тільки преміальний рівень навчання, а й широкі перспективи кар'єрного росту: багато хто з них мають домовленість з великими фірмами, де студенти можуть пройти стажування в період навчання в університеті.

Дипломні програми

У сфері вищої освіти Канади дуже популярні програми, спрямовані на отримання ступеня бакалавра або магістра. Однак, серед абітурієнтів, не менше популярними є дипломні програми.

Дипломні програми - це спеціалізовані програми навчання, які розроблені для отримання всіх необхідних знань, щоб приступити до роботи за фахом і підвищити кваліфікацію, як професіонала. Дипломні програми бувають декількох видів:

 • програми, для яких обов'язковою вимогою є наявність як мінімум шкільного атестата;
 • сертифікаційні програми, які є вузькоспеціалізованими;
 • післядипломні програми, на які приймають студентів як мінімум з дипломом бакалавра.

Тривалість навчання на дипломних програмах варіюється від двох до трьох років. Сертифікаційні програми найчастіше розраховані на один рік навчання.

Випускників з такими дипломами також охоче приймають роботодавці, як і тих, хто має диплом бакалавра або магістра, адже менший термін навчання - ні дорівнює низькоякісній і марній освіті. Кращі університети, коледжі та інститути технологій Канади пропонують широке розмаїття дипломних програм.

Навчання на бакалавраті в Канаді - не найдешевший варіант отримання бакалаврату за кордоном, проте його вартість нижча, ніж в США. Вартість канадської освіти варіюється і залежить як від престижу університету, так і від конкретної спеціальності. Отримання стипендії для іноземних студентів можливе, але малоймовірне.

Особливості бакалаврату в Канаді

Навчання на цій програмі можливе в університетах, інститутах і університетських коледжах. Тривалість навчання - 3-4 роки. Для студентів також передбачена cooperative education program, навчаючись по якій, студенти паралельно навчаються і працюють, при цьому за роботу також нараховуються освітні кредити. Така програма дає студентам краще засвоєння навичок за обраною спеціальністю, а також професійний досвід і адаптацію. Навчання в цьому випадку триває 4,5-5 років.

Навчальний рік в країні починається у вересні і закінчується в квітні. Як і в усьому світі, він розділений на два семестри:

 • осінній (вересень-грудень);
 • весняний (січень-квітень);
 • деякі ВНЗ передбачають літній семестр.

В університетах Канади викладається не дуже багато лекційного матеріалу, акцент робиться на практичні і самостійні заняття студентів, що вимагає від них зацікавленості в навчальній програмі. У вільний час студенти можуть займатися в різних спортивних секціях при навчальних закладах, до того ж багато університетів Канади нараховують бали за таку діяльність.

Тут дуже добре розвинена кураторська система, коли кожен студент закріплюється за своїм куратором, який допомагає студенту з рішенням навчальних питань.

Перспективи після навчання

 • Можливість працевлаштування. Після закінчення бакалаврату в Канаді студент має право отримати дозвіл на роботу в країні на термін від 8 місяців до 3 років, умовою отримання якого є лише очна форма навчання хоча б протягом одного року. Тому для бакалавра отримати цей дозвіл не важко.
 • Можливість отримання магістратури. Навчання на цій програмі в країні найчастіше триває 1 рік. Прийом в основному проходить на основі GPA диплома, так що бажаючим залишитися на магістратуру студентам варто подбати про хороші оцінки, навчаючись на бакалавраті.

Вступ в канадські ВНЗ

Для зарахування на бакалаврат в Канаду потрібно мати хороший атестат про закінчення середньої освіти і бал мовних тестів IELTS чи TOEFL не нижче 6.5 і 88-90 відповідно.

Прийом документів до університетів зазвичай ведеться з вересня по листопад, а в коледжі - з січня по березень. Варто зазначити, що терміни прийому можуть відрізнятися у кожного навчального закладу.

Про магістратуру

Програма навчання на магістратурі є необхідним ступенем для здобуття вищої академічної освіти. Чимало наших студентів вибирають для отримання не українські, а закордонні ВНЗ. Варто зазначити, що для зарахування на магістратуру в Канаді потрібно здати мовний тест для підтвердження володіння англійською мовою і подати документи як мінімум за 10 місяців до початку навчання.

Магістратура - другий ступінь здобуття вищої освіти в Канаді, втім, як і в інших країнах, що йде слідом за бакалавратем. Навчання на цій стадії призначене для глибокого розуміння теоретичних знань і навичок за обраною студентом професії і підготовки до майбутньої роботи в науково-дослідній сфері. Якщо студент бажає надалі навчатися аспірантурі та отримати наукову ступінь, то навчання на магістратурі є обов'язковим для нього.

Для навчання на даному етапі необхідна є не тільки наявність диплома бакалавра, а й складання іспитів і проходження конкурсного відбору.

Навчання на магістратурі в Канаді

Даний етап навчання в Канаді спрямований в основному на науково-дослідницьку діяльність, а не на отримання теоретичних навичок.

Місцеві університети пропонують 3 види ступеня магістра:

 • Ступінь магістра на базі навчальної програми - має на увазі успішне завершення певної магістерської програми у ВНЗ країни. Тривалість навчання - 1-1,5 року.
 • Науково-дослідницька ступінь магістра - вимагає не тільки завершення магістерської програми, а й написання магістерської дисертації. Деякі університети Канади вимагають обирати тему дисертації ще при подачі документів. Тривалість навчання - 2 роки.
 • Ступінь доктора філософії - завершення науково-дослідної діяльності та захист дисертації, яка повинна внести особливий внесок в розвиток обраної сфери. Терміни навчання - 2-3 роки, можлива триваліша програма.

Навчання можливе як англійською, так і французькою мовою, в залежності від провінції Канади.

Труднощі зарахування

Для вступу до магістратури в Канаду потрібна виписка оцінок з попереднього ВНЗ, здача тестів на оцінку рівня володіння англійською мовою та GRE для визначення загальних знань студента. Імовірність зарахування в університет і отримання стипендії в подальшому безпосередньо залежить від успіхів у складанні цих іспитів. До того ж при зарахуванні до навчального закладу перевага віддається найбільш мотивованим і цілеспрямованим студентам.

Прийом заявок на вступ завершується в середньому за 7-9 місяців до початку семестру, тому документи бажано подавати хоча б за 10 місяців до цього моменту, а почати підготовку до тестів - і того раніше. Крім сертифікатів про успішне проходження мовних тестів та GRE, для подачі заявки необхідна копія диплома англійською мовою з усіма оцінками на бакалавраті, а також мотиваційний лист від студента і рекомендаційні - від викладачів колишнього ВНЗ.

Переваги навчання на магістратурі 

 • Магістратура в Канаді - це шанс навчатися у найкращих професорів і дослідників, переймаючи їхній досвід і беручи участь в наукових роботах.
 • До того ж магістрантам після півроку навчання дозволено влаштовуватися на роботу поза свого навчального закладу.
 • Сам факт навчання на магістратурі дає можливість отримати дозвіл на працевлаштування в Канаді терміном до 3-х років, що згодом може стати вирішальним фактором для отримання посвідки на проживання або навіть громадянства країни.

Вартість освіти

Розраховувати на безкоштовну вищу освіту в Канаді краще не варто, тому що вона надається тільки громадянам країни, а невеликий шанс на отримання стипендії можливий при ідеально заповнених і поданих в числі найперших документів. Вартість платної програми магістра коливається від 7000 до 35000 канадських доларів.

Отримати консультацію з нашими спеціалістами
Заповніть форму або зв'яжіться з нами з допомогою наших месенджерів