+38(066) 510-94-09
0 0
Середня освіта в США

Американська система середньої освіти вважається однією з кращих в світі, адже її розвиток безпосередньо пов'язаний з історією і політичним ладом країни, де на перше місце ставилося отримання практичних знань і потреб, на відміну від європейських шкіл з істотним впливом церкви.

Особливості середньої освіти в США

Школи в США орієнтовані на отримання їх учнями індивідуальних і самостійних навичок, які знадобляться їм у дорослому житті. Також в школах США розвивається пізнавальна і творча діяльність учнів.

Шкільна освіта в цій країні складається з декількох структур:

 • початкова школа в США - 5 класів, з 6 до 11 років
 • середня школа в США - 6-12 класи, з 11 до 18 років, а також вона ділиться на середні і старші класи

У середніх і старших класах навчання в США для школярів в добавок до вивчення таких обов'язкових дисциплін, як англійська мова, математика, фізика, хімія, географія, мистецтво, передбачені і предмети на вибір - журналістика, фотографія, живопис і інші, які можуть відрізнятися, залежно від обраного штату.

Останній етап середньої освіти в США, старша школа, починається в дев'ятому і закінчується в дванадцятому класі. На даному етапі учням надається більше свободи і пред'являються мінімальні вимоги, які повинні бути виконані для отримання диплома про закінченню середньої школи США. Зазвичай учневі необхідно набрати від 20 до 24 кредитів з обов'язкових і додаткових дисциплін за час навчання в старших класах, з дев'ятого по дванадцятий класи. Обов'язкові предмети, за які нараховуються кредити - біологія, хімія, фізика, математика, англійська мова, історія, політологія, економіка, вітчизняна історія, фізична культура, здоров'я і мистецтво.

Крім цього, учні одинадцятого і дванадцятого класів можуть взяти кілька предметів підвищеної складності, які вивчаються на більш високому рівні, відповідному рівню вищих навчальних закладів. При вступі до університету або коледжу враховується екзаменаційна оцінка з даних предметів, її позитивне значення дає суттєву перевагу для абітурієнтів. Ця програма дозволяє підліткам поглиблено вивчати найбільш цікаві та важливі для них предмети, будь то латинську мову або додаткові курси фізики.

Також в школах США передбачений тринадцятий клас, де поглиблено вивчаються предмети майбутньої спеціалізації у ВНЗ, після його закінчення випускник зараховується вже на другий курс університету.

Система оцінювання відрізняється від такої як в Україні, в школах Америки використовується буквене позначення оцінок: «A», «B», «C», «D» і «F», де традиційно «А» вважається найкращою оцінкою, а «F» - гіршою.

Диплом про повну загальну середню освіту в школах США має міжнародне значення і вручається після закінчення всіх дванадцяти класів навчання.

Школи в США приділяють велику увагу позакласному життю, у багатьох з них функціонують власні стайні, басейни, спортивні майданчики для занять різними видами спорту.

Види шкіл в США

Як і в більшості інших країн, школи в Америці діляться на державні і приватні, кожні з яких мають свої переваги і недоліки. Головна перевага державних шкіл - низька вартість навчання, часто в 2-3 рази нижча, ніж в приватних школах. При цьому приватні школи США пред'являють більш високі вимоги до учнів і саме вони орієнтовані на зарахування в престижні ВНЗ, а їх диплом дає можливість вступу в будь-які університети світу. До того ж приватні школи в США мають краще оснащення, як самого навчального закладу, так і спортивних майданчиків, а індивідуальні навчальні плани передбачають кілька рівнів складнощів навчання.

Не завжди державна школа в США - це бідна, стара будівля з великою кількістю учнів в класі, адже всі школи відрізняються один від одного і цілком реально знайти гідну державну школу з високим рівнем викладання.

Крім поділу шкіл в США на державні і приватні, існує поділ шкіл за формою проживання:

 • денні школи, після занять в яких діти повертаються додому;
 • школи-пансіони з повним і неповним проживанням, де учні мають можливість на вихідних і на канікулах відправлятися додому.

Особливості американських шкіл

Навчальний рік в них складається з двох семестрів, тривалість занять 5-6 годин. Початок і кінець навчального року встановлюються самостійно адміністрацією кожного округу, різниця в термінах початку і закінчення між округами може досягати одного місяця.

У тутешніх школах особлива роль приділяється фізичному розвитку школярів, де вони можуть займатися футболом, баскетболом, тенісом, гольфом, плаванням і іншими видами спорту, також проводяться різні спортивні змагання між школами і округами.

Головними цінностями в місцевих школах вважаються незалежність, відповідальність, дисципліну, індивідуальність і креативність.

Вартість навчання

Ціна освіти залежить від обраної школи, крім освіти, в вартість можуть входити:

 • харчування,
 • проживання,
 • страховка,
 • навчальні матеріали,
 • шкільна форма,
 • додаткові курси,
 • заняття мистецтвом,
 • спортивні заходи.

Дізнатися більше про систему середньої освіти за кордоном ви дізнаєтеся від наших фахівців компанії Compass. Ми підберемо для вас індивідуальні умови навчання в США, а також в інших країнах.

Отримати консультацію з нашими спеціалістами
Заповніть форму або зв'яжіться з нами з допомогою наших месенджерів