+38(066) 510-94-09
0 0
Вища освіта в США

Вища освіта в США складається з 3 ступенів: бакалаврат, магістратура та аспірантура.

Отримання ступеня бакалавра можливо як в коледжах, так і в університетах. Головна відмінність коледжів і університетів на даному етапі навчання в Америці - в коледжах викладаються тільки програми бакалавра, в університетах ж, крім ступеня бакалавра, можна отримати і магістерські, і аспірантські ступені.

Для вступу на перший курс вищого навчального закладу на ступінь бакалавра потрібно мати атестат про повну загальну середню освіту та сертифікат про належний рівень володіння мовою IELTS / TOEFL. Але через відмінності програм шкільної освіти в Україні та США неможливо безпосередньо вступити в американський ВНЗ після закінчення середньої освіти. Для усунення цих відмінностей і допомоги іноземним студентам у вступі до місцевих ВНЗ створюються програми підготовки до вступу - Pathway, Foundation, International Baccalaureate. Тривалість навчання в США за ними - від 1 семестру до 2 років. Після закінчення цих програм студенти можуть бути зараховані вже на другий курс університету / коледжу.

Термін навчання в Америці на бакалавра - 4 роки, причому перші пару років навчання студенти зазвичай займаються вивченням базових дисциплін, а спеціалізація освітніх програм відбувається на третьому курсі. Американські університети орієнтовані на розвиток індивідуальності кожного студента і пристосованості до самостійного життя, незалежності студентів.

Наступний щабель вищої освіти в Америці - магістратура. Здобути закінчену вищу освіту можливо в США на програмах магістратури. Магістерські ступені місцевих університетів престижні, тому що вказують на володіння студентом не тільки глибокими теоретичними знаннями, а й професійними навичками. Диплом про вищу освіту в США цінується у всіх країнах світу.

Всі магістерські програми в цій країні діляться на дослідні, де готують майбутніх діячів науки, і прикладні, де готують фахівців різних сфер: економіка, бізнес, інженерія, психологія, дизайн і т.д. На місцевих магістерських програмах популярністю користуються наукові і практичні розробки учнів, тобто, закінчивши магістратуру, випускник буде мати не тільки престижний диплом, а й власну розробку.

Навчання на магістратурі в США триває 2 роки. Також для студентів передбачені інтенсивні програми тривалістю в 1 рік і поглиблені трирічні програми, де може частково викладатися ще аспірантська програма.

Документи для вступу на магістратуру в США

Українським студентам, втім, як і всім закордонним студентам, для вступу на магістратуру в США потрібен диплом про закінчення програми бакалавра, успішно складений мовний тест IELTS / TOEFL не нижче належного рівня та комплексне тестування GRE, на якому перевіряються лінгвістичні, математичні, аналітичні та критичні вміння вступника. Важливим етапом під час вступу на вищу освіту в США є написання есе з поясненням, чому ж студент хоче навчатися в даному університеті за певною програмою.

Також для отримання вищої освіти в Америці на магістратурі необхідні наступні документи:

  • заповнена заявка-форма;
  • копія про оплату рахунку за розгляд університетської заявки-форми;
  • копія атестату про вищу освіту;
  • рекомендаційні листи;
  • документ-підтвердження наявності необхідних коштів для оплати за навчання.

Останній етап американської вищої освіти, аспірантура - вибір для бажаючих пов'язати свою професійну діяльність з наукою або викладанням. По її закінченн. аспірантам надається ступінь доктора наук або філософії.

Отримати консультацію з нашими спеціалістами
Заповніть форму або зв'яжіться з нами з допомогою наших месенджерів